DSİ ihale sürecini dijitalleştiriyor

DSİ ihale sürecini dijitalleştiriyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ ihaleye katılım süreçlerinin kolaylaştırılması ve ihale işlemlerinin elektronik ortama taşınması için Kamu İhale Kurumu ile bir işbirliği protokolü imzaladı.

 

DSİ ihale sürecini dijitalleştiriyor

DSİ ihale sürecini dijitalleştiriyor

Kamuda dijital dönüşüm çalışmalarının parçası olarak

imzalanan protokol çerçevesinde Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden kurulacak sistemle DSİ’nin yapım işi ihalelerinde istenen katılım ve yeterliğe ilişkin bilgi ve belgelerin elektronik ortamda kaydedilmesi ve bu belgelerin ihale süreçlerinde kullanılması hedeflendi.
Sistem hayata geçirildiğinde ihalelerde kağıt ortamında belge sunumu asgariye indirilecek, tekliflerin hazırlanmasında işlem ve zaman maliyeti azaltılacak, kamu alımları piyasasına erişim artırılacak, ihale komisyonlarının değerlendirme yapma süreçleri kısaltılacak.

 

Bürokrasi yükünü ortadan kaldırmayı hedefleyen proje başarıyla sona ererse ihale süreçleri kısalacak ve değerlendirme süreçlerinde yaşanan olumsuzluklar en aza indirilecek. Ortak çalışma grubu oluşturularak sektörün de görüşleri alınabilecek ve önemli yatırımlara konu kamu ihaleleri daha hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleşecek.

Yazar : Nevruz TOL ÖZBAY

 

 

 

DSİ ihale sürecini dijitalleştiriyor ile ilgili haberler:

<a href=”https://dijitalkamu.com/beykoz-devlet-hastanesi-dijital-donusumde/“></a>

<a href=”www.dijitalmedya.net“></a>

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0