Türkiye’nin dijital dönüşümünde geçen hafta yaşananlar

Türkiye’nin dijital dönüşümünde geçen hafta yaşananlar

Türkiye’nin dijital dönüşümünde geçen hafta yaşananları, yapılan açıklamaları, geliştirilen ve hayata geçen  projeleri sizler için derledik;

 

 

Microsoft’tan Türkiye’nin dijital dönüşüme katkı

Türkiye’nin dijital dönüşümünde geçen hafta yaşananları

Türkiye’nin dijital dönüşümünde geçen hafta yaşananları

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft’un Türkiye yatırımları hız kesmeyecek. Türkiye’nin büyüme hızı, stratejik konumu ve nitelikli insan kaynakları açısından çok değerli olduğunu belirten Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Yılmaz, Türkiye’deki dijital dönüşüme katkı sunmaya devam edeceklerini açıkladı.

Dijital devrimin öncü ülkelerinden birisi olacağız

Türkiye’nin dijital dönüşümünde geçen hafta yaşananları

Türkiye’nin dijital dönüşümünde geçen hafta yaşananları

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin dijital dönüşüm yol haritasını hazırladıklarını belirterek, “Endüstri 4.0 gerçeğinin gerisine düşmek, bu yeni üretim devrimini ıskalamak gibi bir lüksümüz yok.” açıklamalarında bulundu.

Ayakları yere basmayan ilk festival!

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin millî teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Bu kapsamda Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde, İstanbul Yeni Havalimanı (İGA / İstanbul Grand Airport) yerleşkesinde gerçekleşecek.

Çok ilgi gördü! Çok tartışıldı! Sonu hazin oldu.

Son zamanlarda adından çokça bahsettiren Çiftlik Bank’tan skandal bir gelişme daha gerçekleşti. Kısa bir süre içerisinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu ve yüksek kar ortaklığı vaadiyle çiftçi ve normal vatandaştan yatırım alan Çiftlik Bank, onlarca insandan milyonlarca lira topladı. Yüksek kar ortaklığı ile milyonlar kazanan Çiftlik Bank sahipleri sırra kadem bastı. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç bayilerde toplantı yaparak kandırıldıklarını açıkladı.

e-Devlet Vasiyetname Sorgulama hizmeti açılıyor!

e-Devletten yeni bir uygulama hizmeti daha işleme açılıyor. e-Devlet vasiyetname sorgulama hizmetini işleme koymaya hazırlanıyor. e-Devlet vasiyetname sorgulama uygulaması ile ölen kişinin miras paylaşımına dair beyanına e-Devlet ile ulaşabilecek.

Mikroçiplerle kansere çözüm üreten Türk

Kanserle mücadeleyi yeni bir boyuta taşıyan mikroçipli kan testi alanında çalışmalar yapan bilim insanlarından biri olan dünyaca ünlü biyomedikal mühendisi Prof. Dr. Mehmet Toner, milyarlarca kan hücresi arasından nadir bulunan kanserli hücreler tespit edilebilen mikroçipli kan testi üretti. Kanserle mücadelede sağlık teknolojileri alanında yapılan çalışmalar içerisinde son dönemlerdeki en heyecan verici uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor.

Selçuk Üniversitesi’nde Hava Savunma Robotu icat edildi ! Roketle imha ediyor

Konya’da Selçuk Üniversitesi öğrencileri tarafından tasarlanan ve cep telefonu yazılımıyla kontrol edilebilen Hava Savunma Robotu, havada tehdit unsurlarını tespitinin ardından üze.rindeki roketle imha edebiliyor.

Yerli dijital coin Nexpara iflasın eşiğinde! Başlamadan bitiyor.

Yerli Bitcoin olma umuduyla yola çıkan NeXpara firması, ülke şartları ve piyasa koşullarını neden göstererek, satışlarını durduracağını açıkladı. Ortalama 2 hafta önce medya da ilk yerli dijital para firması olarak haberlere konu olan firma dün gece kripto para piyasasındaki durgunluğu neden göstererek satışları durdurdu.

 

 

 

Türkiye’nin dijital dönüşümünde geçen hafta yaşananları ile ilgili haberler:

<a href=”https://dijitalkamu.com/yerli-dijital-para-iflas-etti/“></a>

<a href=”www.dijitalmedya.net“></a>

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0