Milli İşletim Sistemi Pardus ’a ilk geçecek Büyükşehir Belediyesi belli oldu.

Milli İşletim Sistemi Pardus ’a ilk geçecek Büyükşehir Belediyesi belli oldu.

Milli İşletim Sistemi Pardus ’a ilk geçecek belediye Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi oldu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK ULAKBİLİM’in ev sahipliğinde düzenlenen işbirliği protokolü imza töreniyle, TÜBİTAK tarafından geliştirilen Pardus İşletim Sistemine geçiş çalışmalarını başlattı.

 

Pardus ve açık kaynak alt teknolojilerinin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde kullanımının araştırılması ve ilerleyen süreçte yaygınlaştırmasının yapılabilmesi için TÜBİTAK ULAKBİLİM ile işbirliği protokolü imzaladı.

Milli İşletim Sistemi Pardus 'a ilk geçecek büyükşehir belediyesi

Milli İşletim Sistemi Pardus ‘a ilk geçecek büyükşehir belediyesi

İmza töreninde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya ile ULAKBİLİM İdari Müdür Yardımcı Vekili Halil Kahraman katılarak protokolü imzaladılar. Protokol kapsamında 2018 yılı içinde Pardus ve diğer açık kaynak teknolojilerin belediye bünyesinde testleri gerçekleştirilecek ve dönüşüme uygun olan bilgisayarların Pardus dönüşümleri yapılacak. Ayrıca, kullanıcı ve istemci bilgisayar yönetimleri, sistem güvenliği konularında Pardus ve açık kaynak alt projeleri ile iş birliği gerçekleştirecek.

 

 

İlgili Kaynaklar:

<a href=”www.kahramanmaras.bel.tr“></a>

<a href=”https://dijitalkamu.com/yerli-yazilim-pardus-yeni-guncellemesi-ile-heyecan-yaratti“></a>

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0