Sivas Belediyesi “Akıllı Kart Sistemi” ile “Ekmek Dağıtım Uygulamasına” başladı

Sivas Belediyesi “Akıllı Kart Sistemi” ile “Ekmek Dağıtım Uygulamasına” başladı

Sivas Belediyesi, dijital kart teknolojisini yardım hizmeti için kullanmaya başladı. SETCARD ile anlaşan ve gelişmiş projeleri yardımlaşma projesinde kullanan Sivas Belediyesi,  SETCARD projesinde Hayat Ağacı Derneğiyle işbirliği içerisinde hareket ediyor.  Sivas Belediye Başkan Yardımcısı  Ahmet Özaydın, dijital kart uygulaması ile ilgili açıklamada bulundu.

 

 Sivas Belediye Başkan Yardımcısı  Ahmet Özaydın şöyle dedi:

“Geçmiş dönemlerde Sivas Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi aileler için yapmakta olduğumuz ekmek yardımı, insani koşullara pekte uygun değildi. Önceden, ekmek yardımı alacak vatandaşlarımız belirlenen noktalarda ekmek aracının gelmesini bekler, gelen araçtan ihtiyacı olan ekmeklerini alırlardı. Özellikle kış aylarında bölgenin mevsim şartları nedeniyle bu zaman dilimi bazen uzar ve vatandaşlarımız soğukta, yağmurda, karda aracı beklemek zorunda kalırlardı. Bu sorunları gidermek ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek için harekete geçen Sivas Belediyesi, SETCARD (Set Kurumsal Hizmet A.Ş.)’ın belediyemize sağlamış olduğu destekle, vatandaşların araç bekleme derdinden kurtarılarak daha kaliteli hizmete kavuşmaları sağlanmıştır.

 

Sivas Belediyesi Akıllı Kart Sistemi ile Ekmek Dağıtım Uygulaması

Sivas Belediyesi Akıllı Kart Sistemi ile Ekmek Dağıtım Uygulaması

 

SETCARD’ın sosyal sorumluluk projesi kapsamında belediyemize ücretsiz olarak temin ettiği pos cihazları ve sistem sayesinde, günlük ekmek limitlerine göre belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza tanımlanan akıllı kartlar ile bölgelerinde belirlenen bakkal veya belediye ekmek büfelerinden istedikleri zaman gidip ekmeklerini alabilmektedirler.

 

 

Bu sayede günlük ortalama 5000 adet ekmek ihtiyaç sahibi ailelerimizi insan onuruna yakışır bir şekilde bakkaldan alışveriş yapar gibi ekmeklerini almaları temin edilerek hizmetin kalitesini arttırmıştır.”

 

İlgili Haberler:

<a href=”https://dijitalkamu.com/turksattan-e-devlet-kapisina-koruma/“></a>

<a href=”www.dijitalmedya.net“></a>

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0